domy z bali

Zakład produkcyjny

Bezpłatna wycena
Masz projekt domu drewnianego?
Prześlij go nam,
a przygotujemy dla Ciebie
bezpłatną wycenę.
Jeżeli nie masz projektu,
z chęcią pomożemy Ci go wybrać.

Możesz skontaktować
się z nami mailowo lub telefonicznie.
Biuro sprzedaży:
ul. Podbipięty 29,
31-980, Kraków
małopolskie  
telefon biuro 12 312 80 44

Siedziba firmy:
Maków Podhalański
34-220

Jakie bale stosujemy?


W naszej firmie wykorzystujemy bale drewniane w różnych średnicach i różnej technologii:

bale okrągłe toczone maszynowo o średnicy 24cm, 26cm, 28cm i 30cm, łączone w konstrukcji wieńcowej na wyciętym frezie wzdłużnym,
bale ręcznie obrabiane, tzw. "na dziko" w różnych średnicach,
Przed przewiezieniem na miejsce budowy, każdy bal zostaje w odpowiedni sposób obrobiony i zaimpregnowany specjalnymi, bezpiecznymi dla zdrowia środkami.

Efektywna technika budowy

Stosowana przez nas technologia budowy wieńcowej (lub też węgłowej) polega na łączeniu bali na tak zwanym frezie wzdłużnym. Bale wiązane są na węgłach – jeden na drugim – w wyciętych czaszach, a pomiędzy nie nakłada się izolację w postaci włókniny doszczelniającej oraz specjalnych uszczelek doszczelniających. Każdy bal łączony jest z drugim drewnianymi kołkami o długości 30 cm, które rozmieszczone są co 1 m. Brak konieczności mszenia (uszczelniania) pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów budowy domu. Całość realizowanej konstrukcji wykonywana jest w jednym przekroju bala, wybranym wcześniej przez klienta. Wszystkie ściany konstrukcyjne, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, wykonane są w tym przekroju, bez względu na liczbę kondygnacji. Konstrukcja budowli osadzona jest na belce startowej kotwionej do przygotowanego wcześniej fundamentu.

Swoboda aranżacji

Wszelkie instalacje elektryczne oraz wodno-kanalizacyjne prowadzone są pod podłogą. Dzięki temu są niewidoczne i nie mają żadnego wpływu na wygląd wnętrza pomieszczeń, pozwalając na ich dowolną aranżację.