domy z bali

9. Postaw dom w 7 tygodni

Bezpłatna wycena
Masz projekt domu drewnianego?
Prześlij go nam,
a przygotujemy dla Ciebie
bezpłatną wycenę.
Jeżeli nie masz projektu,
z chęcią pomożemy Ci go wybrać.

Możesz skontaktować
się z nami mailowo lub telefonicznie.
Biuro sprzedaży:
ul. Podbipięty 29,
31-980, Kraków
małopolskie  
telefon biuro 12 312 80 44

Siedziba firmy:
Maków Podhalański
34-220

01-07-2015

Mówi się, że każdy mężczyzna powinien zbudować dom, zasadzić drzewo i spłodzić syna. Pierwsze z wyzwań zazwyczaj jest najtrudniejsze, gdyż wymaga przygotowania niemałych środków finansowych. Jednak gdy uda nam się „uciułać” odpowiednią kwotę lub dostać kredyt od banku, radość jaką wywoła sytuacja trudno opisać w kilku słowach. Jednak zebrane pieniądze to dopiero początek drogi do posiadania własnego miejsca na ziemi. Okazuje się jednak, że nie musi być ona przesadnie długa – w przypadku domów z bali wystarczy 7 tygodni by stać się właścicielem urządzonej pod klucz, wyjątkowo urodziwej i solidnej konstrukcji. Jeśli zdecydujemy się na kredyt na budowę domu, musimy skończyć inwestycję w ciągu dwóch lat. Jest to termin jak najbardziej do osiągnięcia – szacuje się, że przy zaangażowanej ekipie potrzeba około 10 miesięcy. 10 miesięcy czyli około 300 dni, dla osób które z niecierpliwością czekają na własny budynek stanowić może niemal wieczność. Jeśli dodamy do tego srogą zimę, wówczas wspomniany czas będziemy musieli jeszcze wydłużyć. Na szczęście istnieją domy drewniane, a w szczególności domy z bali, które można zbudować w kilka tygodni.

Jak przebiega budowa domu bali?
Naturalnie, pierwszym etapem budowy domu, zarówno murowanego jak i drewnianego, jest przygotowanie projektu. Nasza firma, ekspert w dziedzinie budowy domów drewnianych, z przyjemnością pomaga swoim Klientom uzyskać konstrukcję spełniająca wszystkie założenia – współpracujemy z architektami gotowymi stworzyć projekt doskonale wpasowujący się w przedstawione wymagania, posiadamy również gotowe projekty domów z bali. Po ustaleniu wytycznych możemy zaproponować trzy warianty budowy – stan surowy otwarty, zamknięty i „pod klucz”. Każdy z nich łączy się – co zresztą oczywiste - z innym czasem realizacji oraz nakładem finansowym. Po dokonaniu niezbędnych ustaleń rozpoczniemy budowę. Początek prac zależy od inwestora, a konkretnie od tego czy przygotuje fundamenty i wykona przyłącza wodno-kanalizacyjne, czy nasza firma będzie musiała się tym zająć. Po przejściu tego etapu rozpocznie się budowa domu właściwego. Do osiągnięcia stanu surowego otwartego potrzebujemy dwóch tygodni – wówczas powstaną ściany zewnętrzne i wewnętrzne i ołacony dach . Ponad dwa razy tyle (4 tygodnie) trać będą prace budowlane, które zapewnią stan surowy zamknięty – w porównaniu do poprzedniego dojdą okna i drzwi balkonowe, drzwi wejściowe oraz pokrycie dachu. Dalsza część uzależniona jest od umowy – możemy wykonać prace wykończeniowe lub te pozostawić inwestorowi. Jeśli po naszej stronie będzie przygotowanie domu z bali „pod klucz”, zamawiający budynek otrzyma go po czasie maksymalnie 7 tygodni. Po wspomnianych 7 tygodniach, klient będzie mógł wprowadzić się do własnego domu i rozpocząć nowy okres w życiu – wśród pachnących lasem ścian, w budynku zapewniającym naturalną klimatyzację, dźwiękoszczelnym i niezwykle urodziwym.

Dom z bali – szybko, ale czy atrakcyjnie?
Jedną z zalet domów z bali jest krótki czas oczekiwania na zakończenia prac budowlanych – ten, w przypadku kompleksowej opcji wynosi około 7 tygodni. Wynika z tego, że w niecałe 2 miesiące każdy może stać się właścicielem wyjątkowej konstrukcji, która zapewni niskie zużycie energii potrzebnej do ogrzania, pozwoli na wzniesienie nawet zimą, będzie wyjątkowo solidna i ognioodporna, a przy tym jej wygląd zachwyci niejedną osobę. Czy warto rozważyć budowę domu z bali? Zdecydowanie tak!