domy z bali

6. Drewniane domy przyjazne dla środowiska

Bezpłatna wycena
Masz projekt domu drewnianego?
Prześlij go nam,
a przygotujemy dla Ciebie
bezpłatną wycenę.
Jeżeli nie masz projektu,
z chęcią pomożemy Ci go wybrać.

Możesz skontaktować
się z nami mailowo lub telefonicznie.
Biuro sprzedaży:
ul. Podbipięty 29,
31-980, Kraków
małopolskie  
telefon biuro 12 312 80 44

Siedziba firmy:
Maków Podhalański
34-220

16-05-2015

Ziemię mamy tylko jedną dlatego dbanie o nią leży w naszym wspólnym interesie. Przemysł, masowe wykorzystywanie nawozów sztucznych oraz inne przejawy bezmyślnego nadużywania gościnności naszej planety, powodują nieodwracalne zmiany w środowisku naturalnym. Warto zdać sobie sprawę z problemu, zanim będzie za późno.

Ekologiczny dom
Jednym ze sposobów na poprawę środowiska naturalnego jest zbliżenie się do natury i wsłuchanie się w jej potrzeby. W przyrodzie występuje wszystko, co jest nam niezbędne do życia i gdybyśmy tylko chcieli moglibyśmy się obejść bez wszystkich zdobyczy. Technologii. Dlaczego więc nie wykorzystać tego faktu? Za przykład może posłużyć w tym wypadku budownictwo drewniane. Paradoksalnie, budowanie domów z drewna działa korzystnie na środowisko naturalne. Wycinka drzew przeznaczonych na materiały budowlane jest stymulantem do ponownego zalesiania, co czyni z drewna całkowicie samoodnawialny surowiec. Wyliczono również, że każdy metr sześcienny drewna, użyty do budowy zamiast „tradycyjnych” materiałów budowlanych, znacząco zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jest mimo to równie wytrzymały. Domki drewniane, domy drewniane z bali, a nawet tzw. konstrukcje kanadyjskie są ekologicznego punktu widzenia znacznie lepszym rozwiązaniem niż stal czy beton. Warto również pamiętać o termicznych właściwościach domów drewnianych. Ilość energii potrzebnej do ich nagrzania zimą jest mniejsza niż w przypadku konstrukcji murowanych, nagrzewają się także szybciej. Latem szybciej oddają ciepło, co pozwala zaoszczędzić energię na klimatyzacji.

Dobry wybór
W czasach gdy świadomość społeczna dotycząca środowiska wzrasta, warto zastanowić się nad alternatywami dla dotychczasowych rozwiązań, nie tylko w sferze przemysłu i rolnictwa, ale także budownictwa. Domy z drewna, w szczególności zaś domy z bali, pozwalają cieszyć się komfortem i unikalnym, dobroczynnym mikroklimatem, będąc jednocześnie produktami przyjaznymi dla środowiska.