domy z bali

5. Z dala od plastiku, czyli poczuj zapach drewna we własnych czterech ścianach

Bezpłatna wycena
Masz projekt domu drewnianego?
Prześlij go nam,
a przygotujemy dla Ciebie
bezpłatną wycenę.
Jeżeli nie masz projektu,
z chęcią pomożemy Ci go wybrać.

Możesz skontaktować
się z nami mailowo lub telefonicznie.
Biuro sprzedaży:
ul. Podbipięty 29,
31-980, Kraków
małopolskie  
telefon biuro 12 312 80 44

Siedziba firmy:
Maków Podhalański
34-220

07-05-2015

Dobroczynne właściwości drewna są znane od dawna. Nie bez powodu jest ono uważane za najcieplejszy materiał budowlany. Budowa domów drewnianych jest w dzisiejszych czasach nie tylko fanaberią majętnych osób, lecz staje się prawdziwym trendem. Ludzie coraz częściej uciekają od zgiełku dużych miast by cieszyć się spokojem i ciszą na łonie natury. Zmiana taka nie jest jednak łatwa. Skutkuje zazwyczaj całkowitym zerwaniem z dotychczasowym życiem (często z pracą oraz ze znajomymi) dlatego nie każdy może sobie na taką zmianę pozwolić. Istnieje jednak alternatywa, a jest nią budownictwo drewniane.

Zapach lasu w sercu miasta
Domy z bali to najpopularniejsze, w ostatnim czasie, przykłady budownictwa drewnianego. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie spokój oraz komfort. Eleganckie, urokliwe i wygodne, dają wytchnienie od codziennego pędu, wszechobecnego hałasu oraz woni spalin. Proces budowy domu z bali jest zaskakująco krótki (nawet 7 tygodni), a fakt, że można je postawić praktycznie wszędzie, tylko zwiększa ich uniwersalność. Pomimo cienkich ścian charakteryzują się doskonałymi właściwościami termicznymi – zimą można je ogrzać wyjątkowo łatwo zaś latem szybko oddają ciepło. Drewno użyte do budowy takiego domu, oprócz wartości czysto estetycznych, posiada szereg innych zalet. Reguluje wilgoć w pomieszczeniu, jest miłe w dotyku, ale przede wszystkim posiada swój własny, charakterystyczny zapach, tak inny od przemysłowych materiałów budowlanych. Domy murowane, a nawet mieszkania w bloku można dekorować. Wykładać je piękną boazerią, montować drogą wentylację a nawet korzystać z pachnących „lasem” odświeżaczy powietrza. Nic jednak nie zastąpi prawdziwego drewna, jego faktury oraz ciepła.

Coś dla duszy
W czasach, gdy świat coraz szybciej gna do przodu, a ludzie żyją szybko, nie znajdując na nic czasu, potrzeba znalezienia chwili wytchnienia stała jeszcze większa. Budownictwo drewniane pozwala cieszyć się kojącym zapachem drewna we własnym mieszkaniu i odpocząć od smogu, betonu oraz miejskiej szarości. Wszystko to, w połączeniu z unikalną zdolnością drewna do tworzenia wyjątkowego mikroklimatu, sprawia, że domy z drewna są idealnym wyborem dla osób, które chciałyby poczuć zapach lasu w swoich czterech ścianach. Bez względu na to gdzie mieszkają.