domy z bali

4. Dlaczego warto wybudować dom z bali drewnianych?

Bezpłatna wycena
Masz projekt domu drewnianego?
Prześlij go nam,
a przygotujemy dla Ciebie
bezpłatną wycenę.
Jeżeli nie masz projektu,
z chęcią pomożemy Ci go wybrać.

Możesz skontaktować
się z nami mailowo lub telefonicznie.
Biuro sprzedaży:
ul. Podbipięty 29,
31-980, Kraków
małopolskie  
telefon biuro 12 312 80 44

Siedziba firmy:
Maków Podhalański
34-220

16-04-2015

Domy z bali drewnianych zyskują w ostatnich latach coraz większą popularność. Na korzyść drewna jako budulca przemawiają: łatwy transport i przechowywanie materiałów, krótki czas budowy oraz fakt iż jest to materiał całkowicie naturalny, a co za tym idzie przyjazny dla środowiska. Zanim jednak zdecydujemy się na wybudowanie takiego domu, powinniśmy dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Dlaczego drewno?
Drewno jest przyjazne środowisku z kilku powodów. Produkcja elementów drewnianych nie obciąża środowiska niebezpiecznymi odpadami, a samo drewno, po właściwym zabezpieczeniu, charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Warto również wspomnieć, że wzrost zapotrzebowania na drewno jest czynnikiem motywującym do konsekwentnego zalesiania. W ostateczności może służyć jako alternatywa dla paliw kopalnych, umożliwiając odzyskanie zmagazynowanej energii w procesie spalania. Z praktycznego punktu widzenia, drewno jest również wspaniałym materiałem budowlanym. Łatwe w obróbce, wytrzymałe oraz szeroko dostępne, idealnie nadaje się do budowy domu, altany, komórki, stodoły, itd. Jako całkowicie odnawialny surowiec naturalny, bale drewniane stanowią jeden z najbardziej ekologicznych materiałów budowlanych świata. Dom z drewna jest przytulny i ciepły, zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Jest to spowodowane wyjątkową zdolnością drewna do regulacji wilgotności. W domach drewnianych, panuje niepowtarzalny, dobroczynny dla zdrowia mikroklimat, niezwykle trudny do uzyskania w konstrukcjach murowanych. Budowa domu z drewna jest procesem krótkim, wymaga jednak dużej precyzji oraz znajomości wymagań technicznych i montażowych. Z tego powodu zaleca się korzystanie z usług firmy specjalizującej się w tego rodzaju pracach.

Naturalne piękno
Ponieważ ściany wykonane z bali są stosunkowo cienkie, powierzchnia mieszkaniowa wewnątrz budynku jest większa. Drewno charakteryzuje się również własnym, naturalnym pięknem, dzięki czemu ściany można pozostawić bez wykończenia. Jest to o tyle ważne, że pozwala zaoszczędzić znaczne środki finansowe. Dodatkową zaletą jest naturalny wygląd ścian, który daje lokatorom dużą swobodę w kwestii aranżacji wnętrza. Dom z bali drewnianych łatwo ogrzać, a także, a razie potrzeby łatwo wychłodzić. Sprawia to, że jest idealnym rozwiązaniem bez względu na porę roku.