domy z bali

2. Mieszkaj zdrowo, siłę czerp z natury

Bezpłatna wycena
Masz projekt domu drewnianego?
Prześlij go nam,
a przygotujemy dla Ciebie
bezpłatną wycenę.
Jeżeli nie masz projektu,
z chęcią pomożemy Ci go wybrać.

Możesz skontaktować
się z nami mailowo lub telefonicznie.
Biuro sprzedaży:
ul. Podbipięty 29,
31-980, Kraków
małopolskie  
telefon biuro 12 312 80 44

Siedziba firmy:
Maków Podhalański
34-220

15-03-2015

W ostatnich latach wiele mówi się o zdrowej (najlepiej ekologicznej) żywności, zdrowym stylu życia oraz o zrywaniu ze złymi nałogami. Warto skupić się jednak na nieco innej stronie tego zjawiska, a mianowicie na zdrowym mieszkaniu.
Czym ono właściwie jest?
Idealną odpowiedzią byłoby: Mieszkanie w zgodzie z naturą, rerspektowanie jej praw i czerpanie z tego korzyści. Czy jednak we współczesnym, skomercjalizowanym i rozpędzonym świecie coś takiego jest w ogóle możliwe?

Na łonie natury
Wersją ekstremalną życia w zgodzie z naturą jest mieszkanie pod namiotem, kąpiele w rzece, palenie ognisk, polowanie na dziką zwierzynę oraz zbieranie owoców leśnych. Łatwo sobie jednak wyobrazić, że taki styl życia nie będzie odpowiadał każdemu. Dla takich osób – szanujących i doceniających naturę, ale jednocześnie nie zamierzających rezygnować z pewnego standardu życia – pojawiła się na rynku budowlanym ciekawa opcja. Opcję tą stanowią, cieszące się w ostatnich latach coraz większą popularnością, domy z bali okrągłych. Przytulne, ciepłe, trwałe i przyjazne środowisku stanowią miłą odmianę od betonu i szkła dużych miast. Warto również wspomnieć, iż koszty eksploatacyjne tego rodzaju budynków są znacznie niższe niż w przypadku ich murowanych odpowiedników. Jest to związane z wyjątkowo wysoką efektywnością termiczną drewnianych bali.

Mądry wybór
Drewno stanowi łatwo dostępny surowiec, jest również całkowicie odnawialne przez przyrodę. Z powodzeniem zastępuje wiele materiałów, których produkcja charakteryzuje się znacznie wyższą emisją dwutlenku węgla. Właściwości cieplne drewnianych domów szkieletowych są bardzo dobre, zaś domów z bali (a więc pełnego drewna) jeszcze lepsza. Dom z bali jest ciepły (dosłownie i w przenośni) oraz przytulny, zarówno latem, jak i w długie zimowe wieczory. Dodatkowo, wybierając dom wykonany z drewna, nie tylko przyczyniamy się do walki o lepsze środowisko, ale również zapewniamy sobie wyższy komfort życia. Z pewnością jest to coś, o czym warto pomyśleć.