domy z bali

12. Domy z bali gwarantują komfortowe i spokojne mieszkanie

Bezpłatna wycena
Masz projekt domu drewnianego?
Prześlij go nam,
a przygotujemy dla Ciebie
bezpłatną wycenę.
Jeżeli nie masz projektu,
z chęcią pomożemy Ci go wybrać.

Możesz skontaktować
się z nami mailowo lub telefonicznie.
Biuro sprzedaży:
ul. Podbipięty 29,
31-980, Kraków
małopolskie  
telefon biuro 12 312 80 44

Siedziba firmy:
Maków Podhalański
34-220

15-08-2015

Otrzymując kredyt na dom czy mieszkanie, pragniemy uzyskanie pieniądze wydać w jak najlepszy sposób. Szukamy optymalnych rozwiązań, przebieramy w ofertach deweloperów, rozważamy zakup używanych budynków, szukamy atrakcyjnych ofert. Zdajemy sobie sprawę, że decyzja którą podejmiemy zaważy na naszym dalszym życiu. Chcemy więc mieszkać w komfortowych warunkach, uniknąć problemów związanych z zakupem i użytkowaniem lokalu, zapewnić sobie spokojne miejsce do odpoczynku, pracy, codziennej egzystencji.

Dom czy mieszkanie? Tak brzmi jedno z pierwszych pytań, nad którym trzeba się zastanowić jeśli rozważamy zakup swoich czterech kątów. Jeśli odpowiedź na nie byłaby jednoznaczna, nie obserwowalibyśmy podziału społeczeństwa na wyznawców obu modeli. Wśród największych barier powstrzymujących przed zakupem samodzielnego domu wymienia się cenę – czy faktycznie autonomiczna jednostka będzie droższa niż mieszkanie w apartamentowcu, czy nawet zwykłym bloku? Nie, jeśli weźmiemy pod uwagę domy z drewna.

Czy drewniane domy to dobry wybór?
Domy z drewna wydają się być mniej solidnymi konstrukcjami od murowanych braci. Jest to błędne stwierdzenie, które niestety często bywa powielane – mówi się, że domy z drewna są łatwopalne, nie zapewniają dobrej izolacji cieplnej, szybko pleśnieją i nie gwarantują bariery przed hałasami z zewnątrz. Nic bardziej mylnego. Wystarczy spojrzeć na domy budowane z wykorzystaniem masywnych, grubych bali by przekonać się, że tego typu konstrukcje są doskonałym wyborem.

Niezaprzeczalnym faktem jest, iż drewniane domy zachwycają wyglądem. Już na pierwszy rzut oka przywołują miłe emocje kojarząc się ze spokojem, naturą, zdrowiem i ekologicznym podejściem do życia. Jednak wyjątkowy wygląd to nie wszystko. Domy z bali, najatrakcyjniejsza technologia budowania drewnianych konstrukcji mieszkalnych, zapewniają swoim lokatorom wiele przydatnych cech. Już sam początek, czyli decyzja o budowie spotka się z miłym przyjęciem – domy z bala powstają wyjątkowo szybko, od momentu rozpoczęcia prac do oddania „pod klucz” nie powinno minąć więcej niż 2 miesiące. Tak szybko uzyskane cztery kąty nie będą – jak można się spodziewać – lichą i podatną na defekty konstrukcją. Dzięki grubym elementom zachwycą wysoką trwałością i solidnością. Zadbają również o kieszenie mieszkańców – ich zapotrzebowanie na energię niezbędną do ogrzewania jest o 30 proc. niższe niż w przypadku murowanych budynków. Dodatkowo, jeśli skorzystamy z bali o grubości powyżej 22 cm nie będzie konieczne stosowanie dodatkowej izolacji termicznej. Nie można przy okazji nie wspomnieć o specyficznym mikroklimacie, który wytwarza się wewnątrz drewnianych budynków – konstrukcje te mają zdolność do samoregulacji temperatury o każdej porze roku.

Poza wspomnianymi wyżej zaletami, istnieje jeszcze kilka innych cech, dzięki którym codzienna egzystencja w drewnianych domach będzie należała do komfortowych. Domy z bali, dzięki ogromnym przekrojom elementów twórczych są nie tylko solidne, ale również ognioodporne. Fakt ten może dziwić sporą grupę osób, gdyż panuje powszechne, błędne dodajmy, przekonanie, iż drewniane konstrukcje są łatwopalne – owszem, cienkie deseczki łatwo podpalić, ale nie masywne, kilkudziesięciocentrymetrowe bale. Ponadto drewno jest doskonałym izolatorem akustycznym – mieszkając w domach z bali nie musimy obawiać się o hałasy z zewnątrz. Jako swoistą wisienkę na trocie zostawiliśmy jeszcze jedną właściwość konstrukcji z bali – ich zapach. Wystarczy wejść do takiego domu by poczuć się jak w lesie, aromat unoszącej się w powietrzu naturalności urzeknie niejednego sceptyka takich rozwiązań.

Ciepło, cisza i zapach lasu w czterech ścianach
Własne mieszkanie lub dom to marzenie niemal każdego z nas. Wygodne, ciepłe, będące oazą spokoju, kojarzące się z ukojeniem, ciszą, odpoczynkiem i relaksem jest swojego rodzaju przystanią w pędzącym życiu. Jeśli zdecydujemy się na zabieganie o swoją przestrzeń na ziemi warto rozważyć wybudowanie domu z drewna, który będzie nie tylko tańszy od murowanych konstrukcji, ale również cieplejszy, tańszy w eksploatacji, zdrowszy oraz zdecydowanie atrakcyjniejszy od strony wizualnej.